Mügen Türkiye - All Phantom's have a soul

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mügen Türkiye - All Phantom's have a soul

Gameranger da Online Oyun Oynamak ( FIFA 11 )

smilingjack
    smilingjack

Puanlar : 71

Gameranger da Online Oyun Oynamak ( FIFA 11 ) Empty Gameranger da Online Oyun Oynamak ( FIFA 11 )

Mesaj  smilingjack Paz Ocak 02, 2011 4:04 pm

Daha önce de bahsettigim bu konuyu baslık acarak anlatma ihtiyacı duydum , yeterli sayıda uye birlesebilirsek online lig bile yapabiliriz aramızda zaten oradan hergun arkadaslarımda var . zevkli olacagından eminim .tabi bir tek fifa için gecerli degil gameranger age of serisi gibi pprogramın destekledigi ( hangi oyunların oldugu listeyi buradan görebilirsiniz http://www.gameranger.com/games/ ) oyunları online olarak oynayabilirsiniz .

Bir süredir düşünüyordum, biz neden Multiplayer oyun oynamýyoruz diye. Hatta bir ara paranoya bile yaptým acaba birileri oynuyorda benden mi saklýyorlar diye.

şaka bir yana elimizdeki oyunları multiplayer oynayamamamızın nedenleri başlıca: 1- Elimizde orjinal oyun bulunmamaması 2- Oynayacak insan bulamamamýz. 3- Invalid CdKey uyarısı almamýz (Nedense?)

En azından benim için böyleydi. Bu sorunumu þimdilik GameRanger ile çözdüm. Daha önce forumda birkaç kez adı geçmiþ ama dikkatten kaçmış olabilir diye haddim olmayarak böyle bir makaleye giriþiyorum.

Bir süredir düşünüyordum, biz neden Multiplayer oyun oynamýyoruz diye. Hatta bir ara paranoya bile yaptým acaba birileri oynuyorda benden mi saklýyorlar diye.

şaka bir yana elimizdeki oyunlarý multiplayer oynayamamamýzýn nedenleri baþlýca: 1- Elimizde orjinal oyun bulunmamamasý 2- Oynayacak insan bulamamamız. 3- Invalid CdKey uyarısı almamız (Nedense?)

En azından benim için böyleydi. Bu sorunumu şimdilik GameRanger ile çözdüm. Daha önce forumda birkaç kez adý geçmiþ ama dikkatten kaçmıþ olabilir diye haddim olmayarak böyle bir makaleye giriþiyorum.

Programý indirip açtýktan sonra karşımıza gayet kullanıcı dostu bir arabirim çıkıyor. Kimseyi incitip kırmayacağımıza, laf kalabalığıyla kimseyi rahatsýz etmeyeceðimize kurallara uyacaðýmýza söz verip devam ediyoruz.

Daha sonra GameRanger bize kullanýcý hesabý açmak isteyip istemediðimizi soracak. Biz daha önce kullanmadýðýmýzý söyleyerek yukardaki seçeneði "Yes, create a new account" (Evet Yaratýver) seçeneðini seçiyoruz.

Bir sonraki adýmda E-posta adresimizi ve þifremizi girip doðruluyoruz. (E-posta adresimiz doðru ve geçerli olmalýdýr, buraya aktivasyon mailimiz gelecek)

Server içinde kullanacaðýmýz takma adýmýzý yazýyoruz, ve yine serverda kullanacaðýmýz ikonumuzu seçiyoruz.

Ýsmimizi yazýyoruz (veya yazmýyoruz)

Istersek chat konuþmalarýnda bizim için -ayýp- kelimeleri filtreleyebieceðini söylüyor. Bizde seçimimizi yapýp bir sonraki adýma geçiyoruz.

bu adýmda Internet baðlantý hýzýmýzý seçiyoruz

E-mail aderisimizi doðrulamak için son bir þans veriliyor biz zaten doðru yazdýðýmýzý söyleyerek devam ediyoruz.

Biraz mola verip e-postamýzý kontrol ediyoruz. Postalarýmýzýn arasýnda baþlýðý "Confirmation for new GameRanger account" olanýný bulup oradaki aktivasyon linkine týklýyoruz. (Bu adýmý atlarsak Kullanýcý hesabýmýz açýlmýyor)

Buraya kadar kullanýcý hesabýmýzý oluþturduk. Sýra geldi oyunu oynamaya.

Karþýmýza þöyle bir Pencere çýkýyor.

En tepede reklamlarýmýz yeralýyor. Altýndaki alanda (Games) þu anda açık serverlar gözüküyor. Oyuna (Game), Kuran kiþiye (Host), açıklamaya (Description), Ping zamanına (Ping), oyundaki kişi sayısına, oyunun durumuna (Yeþil nokta var ise oyun o an oynanmakta) ve özel-genel kriterlerine göre sýralama yapýlabiliyor. Altýnda mesajlaþma alaný (Main Chat Room) var; açılan kapanan oyunlar, gelenler gidenler hakkında bilgiler yine bu alanda gözüküyor. Hemen yanýnda ise kullanýcý listesini görüyoruz.

Bir oyuna girebilmemiz için o oyuna birisinin ev sahipliği(Host) yapması gerekiyor. Game bölümünden oyunumuzu bulup çift týklýyoruz. Herkes hazýr olduðunda oyunu kuran kişi oyunu başlatıyor ve bizim oyunumuzda kendiliðinden açýlýyor.

Istersek oyuna biz’de ev sahipliði yapabiliriz. Yukarýda gördüðümüz Host butonuna bastýðýmýzda karþýmýza oyunumzla ilgili seçenekler çýkýyor.

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 11:44 pm